خانه / علوم انسانی / مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان
به علت تغییر حداقل مبلغ قابل پرداخت ، بانک ملی از تاریخ  1395/08/25 اجازه پرداخت اینترنتی زیر مبلغ 5000 تومان را به دارندگان کارت بانک ملی در اینترنت نمی دهد  اگر محصولی را بخواهد خرید کند که مبلغ آن کمتر از 5000 تومان است پرداخت توسط بانک ملی انجام نمی شود.  باید از سایر کارت های بانکی استفاده کنید.

مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان

دانلود رایگان مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان “را از ایران فایل دانلود نمایید.


لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل :Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت )   تعداد صفحه۲۵   آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان: شب پاسی (شب بازی) ، جشن بود که بمناسبت مولود تازه ی  هر خانواده بر پا می شد که هفت شبانه روز ادامه داشت ، اقوام بیشتر زنان و کودکان  در این جشن شرکت می نمود . در این شب ها بازی ها و تفریحاتی نیز اجرا  می گشت . هفت سین پهن کردن سفره ای پیش از حلول هر سال نور و در شب آخرین چهارشنبه هر سال و سبزه و ماهی … انواع اجیل ، بنام آجیل مشکل گشا هنوز معمول است. گل گل چهارشنبه با برافروختن بوته و غیره در شب چهارشنبه آخر سال از روی آن می پرند. اسفند خریدن و دود کردن نیز مراسم خاصی دارد. دختران  دم بخت را چند ساعتی از خانه بیرون می کردند به نیت آنکه بزودی به خانه شوهر بروند. خانه تکانی و شکستن کاسه و کوزه و غیره بعلامت دور ساختن نجسی … و در کردن ترقه معمول است . در برخی روستاها درباره ی درختانی که میوه نمی دهند. یکی از افراد خانواده تبری بدست گرفته بطرف درخت می رفت و با صدای رسا می گفت : می خواهم درخت را ق …

این محصول “مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

مقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گیلان,دانلودمقاله در مورد آداب و رسوم و اعیاد مردم گیلان و چهارشنبه سوری در گی

مطلب پیشنهادی

دانلود مقاله طلاق عاطفی

دانلود رایگان دانلود مقاله طلاق عاطفی ، مقاله ، تحقیق این محصول" دانلود مقاله طلاق عاطفی "را از ایران فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *