خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه )
به علت تغییر حداقل مبلغ قابل پرداخت ، بانک ملی از تاریخ  1395/08/25 اجازه پرداخت اینترنتی زیر مبلغ 5000 تومان را به دارندگان کارت بانک ملی در اینترنت نمی دهد  اگر محصولی را بخواهد خرید کند که مبلغ آن کمتر از 5000 تومان است پرداخت توسط بانک ملی انجام نمی شود.  باید از سایر کارت های بانکی استفاده کنید.

دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه )

دانلود رایگان دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه ) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه ) “را از ایران فایل دانلود نمایید.


خرده های خمیر کلوچه هنگامی که گرد می شوند ومورد استفاده قرارمی گیرند زمانی مشاهده می شود که فرمول ترکیبی کم وزیاد شده باشد ودرصد زیادی ازروغن درهنگام مخلوط کردن پخش نشود هنگامی که روغن درخمیر ریخته می شود ، روغن باعث نرمی وتردی می شود خمیر می تواند سرد شود تا مشکلی پیش نیاید. – خمیر کلوچه نرم وچسبنده است خمیر ازهم زدن آرد بدست می آید ، روغن تمام ذرات آرد رانمی پوشاند بنابراین افزودن ترکیب لازم است مایع زیاد خمیر راچسینده می سازد. خمیر راباید خیلی سریع هم زد همچنین باهم زدن زیاد نتیجه بهتری بدست می آید. –  خمیر کلوچه سفت است وپهن می کنند این به علت هم زدن زیاد وافزودن ژلاتین است اگرپروتئین بالا باشد ۲۰% نشاسته غلات (ذرت) می توان افزود – انقباض کلوچه ها بعدازتکه تکه کردن روغن وشکر به مقدارکم ومایع به مقدارزیاد به آن اجازه می دهد تا خمیر شل شود قبل ازاین که قوام بیاید – کلوچه هاخیلی سریع پخته می شوند به علت شکرزیاددرترکیب کلوچه است – رنگ کلوچه ها متغیر است وممکن است تیره شوند این به علت ترکیب نادرست بوده وشکروشربت خوب مخلوط شده است – کلوچه ها دراندازه واشکال متفاوتی هست …

این محصول “دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه )  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

دانلود مقاله مسائلی مربوط به طرز تهیه شیرینی ( کلوچه )

مطلب پیشنهادی

فلزیاب قدرتمندfbi

دانلود رایگان فلزیاب قدرتمندfbi ، مقاله ، تحقیق این محصول" فلزیاب قدرتمندfbi "را از ایران فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *