خانه / علوم پزشکی / دانلود مقاله مرض سل
به علت تغییر حداقل مبلغ قابل پرداخت ، بانک ملی از تاریخ  1395/08/25 اجازه پرداخت اینترنتی زیر مبلغ 5000 تومان را به دارندگان کارت بانک ملی در اینترنت نمی دهد  اگر محصولی را بخواهد خرید کند که مبلغ آن کمتر از 5000 تومان است پرداخت توسط بانک ملی انجام نمی شود.  باید از سایر کارت های بانکی استفاده کنید.

دانلود مقاله مرض سل

دانلود رایگان دانلود مقاله مرض سل ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله مرض سل “را از ایران فایل دانلود نمایید.


سل (خلاصه شده به عنوان تی بی) یک بیماری عفونی رایج و اغلب مرگبار است که به وسیله مایکرباکتری و در اصل مایکروباکتریوم سل ایجاد می شود. مرض یا بیماری سل معمولاً به شش ها حمله می کند (به عنوان تی بی ریوی) اما همچنین می تواند بر روی سیستم عصبی مرکزی نیز تأثیر بگذارد این بیماری همچنین بر روی سیستم لنفاوی ، سیستم گردش خون ، دستگاه ادراری تناسلی و دستگاه معده ای و روده ای ، استخوانها ، مفاصل و حتی پوست تأثیر می گذارد. سایر مایکباکتریها مثل مایکباکتریوم بویس ـ مایکباکتریوم آفریکانوم ـ ما یکباکتریوم کانتی و مایکباکتریوم میکرتی نیز می تواند موجب ایجاد بیماری سل شوند این انواع از احتمال وقوع کمتری برخوردار هستند. علائم متداول سل را می توان سرفه شدید همراه با خلط سینه آغشته به خون ، تب ، عرق شبانه ، کاهش وزن دانست. عفونت ارگانهای دیگر نیز خود به خود یک سری علائم و نشانه های دیگر را سبب می شود. تشخیص بیماری بر پایه رادیولوژی (اشعه ایکس بر روی قفسه سینه) ، آزمایش پوست ، آزمایش های خون همچنین بررسی میکروسکوپی و میکروبیولوژیکی مایعات بدن می باشد. درمان بیماری سل بسیار مشکل است و نیازمند دوره های طولان …

این محصول “دانلود مقاله مرض سل  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

دانلود مقاله مرض سل

مطلب پیشنهادی

دانلود پرسشنامه چک لیست ممیزی آموزش به بیمار(پرسشنامه حین پذیرش،حین بستری،حین ترخیص) می باشد

دانلود رایگان دانلود پرسشنامه چک لیست ممیزی آموزش به بیمار(پرسشنامه حین پذیرش،حین بستری،حین ترخیص) می باشد ، مقاله ، تحقیق این محصول" دانلود پرسشنامه چک لیست ممیزی آموزش به بیمار(پرسشنامه حین پذیرش،حین بستری،حین ترخیص) می باشد "را از ایران فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *