خانه / علوم پزشکی / دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان
به علت تغییر حداقل مبلغ قابل پرداخت ، بانک ملی از تاریخ  1395/08/25 اجازه پرداخت اینترنتی زیر مبلغ 5000 تومان را به دارندگان کارت بانک ملی در اینترنت نمی دهد  اگر محصولی را بخواهد خرید کند که مبلغ آن کمتر از 5000 تومان است پرداخت توسط بانک ملی انجام نمی شود.  باید از سایر کارت های بانکی استفاده کنید.

دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان

دانلود رایگان دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان “را از ایران فایل دانلود نمایید.


تعریف : گواتر بزرگی غده تیروئید است که با التهاب یا سرطان تیروئید همراه نیست . چندین نوع گواتر وجود دارد : گواتر ساده وقتی بوجود می آید که غده تیروئید قادر به تأمین هورمون های تیروئیدی به مقداری که بدن به آنها نیازمند است نمی باشد . در این موقع غده تیروئید با بزرگ شدن سعی در جبران کمبود هورمونی می کند که گواتر ساده بوجود می آید . گواترهای ساده در دو گروه تقسیم می شوند . گواتر ساده اندمیک و گواتر ساده تک گیر . گواتر ساده اندمیک در مناطقی که دچار کمبود یا فقر ید هستند بوجود می آید . در این مناطق بسیاری از مردم دچار کمبود هورمون تیروئید ناشی از کمبود ید هستند که با جایگزینی ید در رژیم غذایی مثلاٌ اضافه کردن نمک یددار به نان قابل پیشگیری و درمان است . در موارد تک گیری بیماری گواتر ساده علت بخوبی مشخص نیست . بعضی داروها مثل لیتیوم یا آمینوگلوتتیماید نیز می تواند باعث گواتر ساده تک گیر شوند . عوامل ارثی نیز ممکن است در ایجاد بیماری دخیل باشد . عوامل خطرساز برای ابتلا به گواتر عبارتند ازجنس زن ، سن بالای ۴۰ سال ، کمبود ید در رژیم غذایی ، زندگی در مناطق اندمیک کمبود ید و سابقه فامیلی …

این محصول “دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

دانلود مقاله بیماری گواتر و راههای درمان

مطلب پیشنهادی

جزوه ی تفسیر الکتروکاردیوگرافی (۲۵ صفحه)

دانلود رایگان جزوه ی تفسیر الکتروکاردیوگرافی (۲۵ صفحه) ، مقاله ، تحقیق این محصول" جزوه ی تفسیر الکتروکاردیوگرافی (۲۵ صفحه) "را از ایران فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *