خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات
به علت تغییر حداقل مبلغ قابل پرداخت ، بانک ملی از تاریخ  1395/08/25 اجازه پرداخت اینترنتی زیر مبلغ 5000 تومان را به دارندگان کارت بانک ملی در اینترنت نمی دهد  اگر محصولی را بخواهد خرید کند که مبلغ آن کمتر از 5000 تومان است پرداخت توسط بانک ملی انجام نمی شود.  باید از سایر کارت های بانکی استفاده کنید.

دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات

دانلود رایگان دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات “را از ایران فایل دانلود نمایید.


این پژوهش بر اساس معایب و مشکلات موجود در تولید سنتی نبات و همچنین با توجه به مهمترین پارامترهای موثر در تولید این محصول انجام گرفت. تیمارهای مورد استفاده برای شیره و نبات عبارت بودند از درجه فوق اشباع در چهار سطح ۳/۱ , ۴/۱ , ۵/۱ و ۶/۱ و درجه حرارت در سه سطح ۷۰ , ۸۰ و۹۰ درجه سانتی گراد در سه تکرار. آزمایش های فیزیکوشیمیایی شامل تعیین pH , رنگ و درصد قند انورت برای تمام نمونه های سنتی و آزمایشگاهی انجام پذیرفت. نتایج نشان داد که افزایش درجه فوق اشباع و دما برتمام مشخصه های شیره و نبات اثر معنی دار دارد (۰۱/۰ p < ) بطوری که با افزایش دما و درجه فوق اشباع, رنگ و درصد قند انورت بطور معنی داری افزایش یافته و pH روند رو به کاهشی از خود نشان می دهد. اثر متقابل درجه فوق اشباع و دما نیز بر  pH, درصد قند انورت و رنگ شیره و نبات معنی دارمی باشد  واژه های کلیدی: نبات, شیره,کریستالیزاسیون, درجه فوق اشباع, دما شکر ماده اولیه بسیاری از فراورده های قنادی است که از شیرابه نیشکر یا چغندرقند پس از طی مراحل استخراج و تصفیه بدست می آید(۳). اولین قومی که موفق به تولید شکر متبلور بصورت جامد و …

این محصول “دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

دانلود مقاله بهینه سازی فرایند سنتی تولید نبات

مطلب پیشنهادی

دانلود تحقیق مبانی اشکال زدائی شبکه

دانلود رایگان دانلود تحقیق مبانی اشکال زدائی شبکه ، مقاله ، تحقیق این محصول" دانلود تحقیق مبانی اشکال زدائی شبکه "را از ایران فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *