خانه / عمومی و آزاد / ۵۶۶- پاورپوینت آماده: بررسی مقرنس در معماری ایران قبل و بعد از اسلام – ۱۹ اسلاید

۵۶۶- پاورپوینت آماده: بررسی مقرنس در معماری ایران قبل و بعد از اسلام – ۱۹ اسلاید

دانلود رایگان ۵۶۶- پاورپوینت آماده: بررسی مقرنس در معماری ایران قبل و بعد از اسلام – ۱۹ اسلاید ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ ۵۶۶- پاورپوینت آماده: بررسی مقرنس در معماری ایران قبل و بعد از اسلام – ۱۹ اسلاید “را از ایران فایل دانلود نمایید.

                  مقرنس چیست؟ برای شناخت مقرنس ابتدا باید معانی لغوی آن را دانست. (مقرنس شمشیر بر هیات نردبان ساخته، در کنزاللغه عربی، بنایی که آن را، نقاشی کرده اند، بنایی که طاق و اطراف آن پایه پایه و دارای اضلاع است و به آن به فارسی، آهوپای می گویند.) ماخوذ از تازی، بنای بلند مدور و ایوان آراسته و تزئین شده با صورتها و نقوش که بر آن پایه و راه زینه روند، قسمتی از زینت که در اتاقها و ایوانها به شکل های گوناگون گچ بری کنند، گچ بریهای بر جسته بر آستانه خانه چون پای آهو چیز رنگارنگ و نوعی کلاه).۱ و همچنین آمده است که: (کلمه مقرنس با قر و قرناس و قرنیس و قرنیز خویشاوند است و می توانیم بگوییم چیزی قزنیس دار شده است و این معنی با شکل عنصر تزئینی ورد نظر ما که ازتعداد کم و بیش سطوح برآمده و فرورفته صورت می گیرد موافق است).۲ یا (کوههایی که طبقه طبقه و زیر آنها خالی شده و طبقات آن افقی باشد را مقرنس می نامند)۳ اما برای معنی کاربردی آن نیز آمده است. (استالاکتیت،…”معماری-موتیف تزئیینی که فرم آن استالاکتیت ها را به یاد می آورد”. V Proten …

این محصول “۵۶۶- پاورپوینت آماده: بررسی مقرنس در معماری ایران قبل و بعد از اسلام – ۱۹ اسلاید  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *