خانه / sellu / پروژه کارآفرینی طرح تولید همبرگر

پروژه کارآفرینی طرح تولید همبرگر

[ad_1]

پروژه کارآفرینی طرح تولید همبرگردسته: صنایع غذایی
بازدید: ۱ بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۱۰۳ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۱۴۰

پروژه کارآفرینی طرح تولید همبرگر در ۱۴۰ صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط ۳,۰۰۰ تومان

خرید

پروژه کارآفرینی طرح تولید همبرگر در ۱۴۰ صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

فصل اول

مقدمه                                                                      ۳                                   

چکیده نتایج بررسیهای طرح تولید همبرگر                            ۴

فصل دوم

پروسه تولید                                                                         ۴۶     

روش های مختلف تولید و انتخاب بهترین روش             ۴۹

مواد اولیه و افزودنی                                                      ۵۱

فصل سوم

بررسی های و برآوردهای فنی                                           ۵۵

ویژگی ها و مشخصات فنی همبرگر                                     ۵۹     

ماشین آلات و تجهیزات خط تولید                                     ۶۱

مشخصات ماشین آلات وتجهیزات ، تاسیسات عمومی        ۶۸

محاسبه سطح زیر بنا و مساحت زمین                                  ۸۴     

نیروی انسانی مورد نیاز                                                   ۹۱

فصل چهارم

کانون های مصرف وکالاهای رقیب                                      ۹۴

بررسی بازار و قیمت فروش                                              ۱۰۱

ظرفیت و برنامه تولید                                                     ۱۰۴   

فصل پنجم

بررسی های مالی و تعیین شاخصهای اقتصادی طرح تولید همبرگر

توسط نرم افزار کامپیوتری                                                 ۱۱۱
         میزان و قیمت مواد اولیه مورد نیاز                                      ۱۵۴
       جمع بندی نتایج بررسیهای اقتصادی طرح تولید همبرگر               ۱۶۸                      

همبرگر یکی از فراورده های گوشتی بوده که از طریق فرمولاسیون و اختلاط مواد اولیه مجار حاصل می شود . فرآیند تهیه همبرگر کاملاً ساخته شده ابوده و مهترین مرحله آن آماده سازی مواد و اختلاط آنها می باشد . نکته بسیارمهم در  مورد صنایع غذایی و به ویژه همبرگر که دارای مصرف عمومی بوده ، رعایت بهداشت و کنترل کیفیت است.جهت کنترل کیفیت صحیح باید مواد اولیه ، مراحل مختلف فرایند تولید و در نهایت مصول بطور مستمرو مطابقاستاندارد آزمایش و بررسی شوند .

وضعیت محصول از لحاظ ارزش غذائی ، بهداشت و قیمت تمام شده در ارتباط مستقیم با مواد اولیه می باشد ، هر یک از مواد اولیه نقش خاصی درمحصول ایفا نموده ،بنابراین انتخاب نوع و میزان مصرف آن بایستی دقیق انجام شود. ترکیب درصد مواد مصرفی با توجه به حدود استاندارد و نیز سلیقه مصرف کنندگان تعیین می شود .

نحوه انجام صحیح فرایند تهیه همبرگر تا حد زیادی وابسته به انتخاب دستگاه های مناسب و کار آمد است. اصولاً ماشین آلاتی که درصنایع غذایی استفاده شده می بایست از جنس فولاد ضد زنگ بوده ودرطراحی وساخت آن نکات بهداشتی را کاملاً در نظر داشت.

هر واحد تولیدی علاوه بر تجهیزات خط تولید ، نیازمند تاسیسات بنیادی و اولیه ازقبیل آب ، برق ، گرمایش ، سرمایش و … بوده که می بایست متناسب با ظرف یت تولید واحد و تجهیزات خط تولید انتخاب شوند . جهت انجام فرایند تولید و نیز خدمات پشتیبانی نیاز به سالن وساختمان بوده که مساحت آنها با توجه به اصول مهندسی صنایع تعیین می گردد .

 (۶-۳) –  ماشین آلات و تجهیزات خط تولید :

فرآورده های غذایی دارای مصارف عمومی بوده و کییت بهداشتی و ارگانولپتیکی آنها یکی از مهمترین پارامترهای میزان مصرف آنها می باشد .کیفیت فراورده های غذایی در ارتباط مستقیم با کیفیت مواد اولیه ، فرایند تولید و تجهیزات خط تولید است . علاوه بر انتخاب بهترین روش تولید ومناسبترین مواد اولیه ، انتخاب ماشین آلات مدرن ، کار آمد و بهداشتی موجب می شود که مواد اولیه بطور مناسب با هم مخلوط شده وتماس دست کارگران با این مواد به حداقل ممکن برسد .

تجهیزات اساسی خط تولید همبرگر شامل گیوتین ، چرخ گوشت ، میکسر ، بلندر، همبرگرزن و بسته بندی واکیوم می باشد . تا چند سال قبل هیچیک از تجهیزات فوق در ایران ساخته نمی شد . منتهی اخیراً تعدادی ازسازندگان داخلی ماشین آلات ، تلاشهایی جهت مشابه سازی بعضی از دستگاهها انجام داده اند . درحال حاضر این نوع دستگاهها بطورعملی بکار گرفته نشده و نمیتوان درموردکیفیت و نیزطول عمرمفید آنها قضاوت نمود.

 با توجه به توضیحات فوق و نیز اهمیت فوق العاده رعایت نکات بهداشتی در امر تهیه همبرگر و عمومیت مصرف آن لازم است از دستگاههای مدرن و بهداشتی استفاده نمود .

در ادامه بحث  دستگاههای پیشنهادی شرکت دانمارکی اینترکول بعنوان نمونه آورده شده است . لازم به تذکر است که این دستگاهها توانایی تولید روزانه دو تن همبرگر را دارند . قیمتهای ارئه شده نیز با توجه به نوسانات بازارهای جهانی با تقریب ۱۰ درصد قابل استفاده می باشند .

البته در موقع انتخاب و خرید نهایی تجهیزات می توان با شرکتهای معتبر دیگر نیز مذاکره نمود و مناسب با تجهیزات و شرایط زمان مورد نظر دستگاهها ی مطلوب را خریداری نمود .

در خاتمه باید متذکر شدکه تجهیزاتی ه تکنولوژی پیچیده ای نداشته و بطور انبوه در ایران ساخته می شود ، از جمله میز قصابی و وچرخهای انتقال گوشت داتخلی درنظر گرفته شده اند .

(۱-۶-۳)- مشخصات فنی ماشین آلات خط تولید :

مشخصات فنی تجهیزات تولید همبرگر متناسب با روش انتخابی –  ظرفیت واحد و کاتالوگهای شرکت اینترکول بیان گردیده است .

الف ) گیوتین :

این دستگاه جهت قطعه قطعه کردن  گوشتهای منجمد بی استخوان استفاده می شود و دارای ظرفیت و ابعاد گوناگون می باشد ،  اندازه گوشتهای قطعه شده به فاصله تیغهای گیوتین از یکدیگر بستگی دارد در  ضمن تیغه ها نیز از نوع فولاد ضد زنگ بسیار مقاوم است . ظرفیت گیوتین مورد استفاده در این واحد برابر ۲۵۰-۱۵۰ کیلو گرم درساعت و توان موتور مجهز به گیربکس آن ۵/۴ کیلو وات می باشد .

ب ) چر خ گوشت :

گوشت منجمد با استخوان ابتدا قضابی شده و سپس چرخ می شود . چرخ گوشتهائیکه درصنعت بکار برده می شوند مقاوم بوده و داری چندین تیغه و پنجره هستند. قطر سوراخهای صفحه مشبک چرخ گوشت بین ۱ تا ۲۰میلیمتر می باشد . چرخ گوشتهای ج دید مجهز به تجهیزاتی برای جدا نمودن غضروف و تکه های غیر قابل چرخ شدن هستند .

نکته قابل توجه این است که کلیه قطعات چرخ گوشت باید قابل پیاده کرن باشند تا براحتی بتوان آنهار ا شستشو و ضد عفونی کرد .

با توجه به ظرفیت دو تن در روز تولید همبرگر توان مصرفی آن معادل ۵/۷ کیلو وات بوده و چرخ گوشت مورد نظر مجهز به بالابر می باشد .

ج) میکسر- بلندر:

دستگاه میکسر- بلندر ، به عنوان یکی از مهمترین ماشین آلات خط تولید بحساب می آید . به وسیله این دستگاه خمیرنهایی همبرگر شامل کلیه مواد اولیه گوشتی وغیر گوشتی است ، تهیه می شود . این دستگاه شامل دو قسمت  مخلوط کردن مواد اولیه وچرخ مجدد میباشد درقسمت مخلوط کردن یک محفظه یاوان موجود بوده که در ان دو سفت که تیغه های مارپیچی بر وری آن نصب شده ، قرار دارد . قسمت چرخ مجدد نیز د قیقاً شبیه چرخ گوشت عمل می نماید .

آلیاژ مورد استفاده در این دستگاه تماماً از نوع فولاد ضد زنگ بوده و توان موتور آن  ۳ کیلو وات می باشد . علت کم بودن توان مورد نیاز این دستگاه نسبت به چرخ گوشت این است که دراین حالت مواد ورودی تا حدی خرد شده اند .

د) همبرگر زن :

همبرگرزن خمیر آماده شده توسط میکسر- بلندر را با توجه به قالب آن به۸ اشکال و اوزان مختلف تبدیل نموده و بطور اتوماتیک توس کاغذ مومی پوشش گذاری می کنند . نحوه کار دستگاه بدین صورت است که خمیر همبرگر درمحفظه ورودی آن ریخته شده و توسسط هوای فشرده و رفت و برگشت یک تیغه بشکل قالب دستگاه در می آید .

ظرفیت دستگاه همبرگر زن مورد استفاده حدود ۶۰-۳۰ قطعه ۱۰۰ گرمی در هر دقیقه و توان مصرفی ان درحدود سه کیلو وات می باشد .

در ضمن دستگاه همبرگر زن دارای یک نوار نقاله متحرک بوده که موجب حرکت قطعات همبرگر می شود .

ه) دستگاه انجماد سریع همبرگر:

با توجه به نقش مهم بسته بندی مناسب در طول مدت نگهداری و شرایط بهداشتی عرضه همبرگر بکارگیری بسته بندی واکیوم امری لازم می باشد . دستگاه مورد استفاده درواحد مورد نظر داری سرعت سریع۲ تا ۳ دور در دقیقه و توان پمپ خلاء آن ۸۵/۱ کیلو وات است .

(۲-۶-۳)- جمعبندی و تعیین قیمت دستگاههای خط تولید همبرگر:

مشخصات فنی تجهیزات و قیمت هر یک در جدول(۶-۳) آورده شده است .

(۳-۶-۳)- نقشه استقرار ماشین آلات در خط تولید :

جایگاه صحیح هریک از دستگاهها با عنایت به چگونگی انجام فرآیندورعایت اصول مهندسی صنایع در زمینه حداقل کارکنان ، سرویس دستگاهها ، اتفاقات ناگهانی ونیز بازدید ازکارخانجات مشابه تعیین گردیده است .
درج جدول

(۷-۳)-مشخصات ماشین آلات و تجهیزات ، تاسیسات عمومی :

عموماً فعالیت  ماشین آلات خط تولید ، وابسته به یک سری تاسیسات تجهیزات ووسایل خارجی از خط تولید می باشد . این مجموعه به عنوان پشتیبان و سرویس دهنده تجهیزات خط تولید عمل می نمایند . از جمله تاسیسات مورد نظر می توان آزمایشگاه ، تعمیرگاه ،سیستمهای گرمایش و سرمایش ، آب و برق و … را نام برد . با توجه به اهمیت وجود بعضی از این تجهیزات و تاسیسات در یک واحد تولید همبرگر ، توضیحات فنی و تکمیلی ارائه می گردد .

(۱-۷-۳)- آزمایشگاه :

با توجه به اهمیت کنترل کیفی در واحدهای تولیدی ، آزمایشگاه به عنوان اصلی ترین قسمت کنترل کیفیت عمل می نماید . آزمایشگاههای موجود در واحدهای صنایع غذایی عموماً دارای دو بخش آنالیز سیستم و آزمایشات میکروبی می باشد.

با توجه به حجم تولیدات و انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی بر روی محصول نهایی و مواد اولیه خریداری شده ، وجود حداقل تجهیزات مورد نیاز جهت بخشهای فوق ضروری می باشد .

هزینه تامین تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه با توجه به قیمتهای جهانی و داخلی دستگاهها حدود ۲۰۰۰۰ دلار و یک میلیون ریال براورد می گردد.

(۱۱-۷-۳)- وسائط نقلیه :

وسائط مورد نیاز برای انجام وظایف گوناگون با احتساب نرخهای اعلام شده درشرایط معارف اقتصادی شامل وسا یل زیر میباشد :

الف ) مینی بوس:

با توجه به تعداد پرسنل و ضرورت حضوربه موقع کلیه افراد ، وجد یک دستگاه مینی بوس بعنوان سرویس رفت و آمد ، به قمیت ۵ میلیون ریال درنظر گرفته شده است.

ب ) اتومبیل سواری:

از آنجائیکه بخشی از انعقاد قراردادها، جلسات ، مراجعات وپی گیریها ، در حیطه مسئولیت مدیر واحد می باشد ، جهت سهولت در انجام امورمذکور ،وجود یک دستگاه اتومبیل سواری به ارزش ۴/۲ میلیون ریال ضروری می باشد .

ج) وانت :با عنایت به اهمیت تامینبه موقع ملزومات تدارکاتی جهت سهولت و سرعت امورتدارکات ، یک دستگاه وانت بار ۲ تن به قیمت ۵/۲ میلیون ریال جهت مسئول تدارکات درنظر گرفته شده است .

د) کامیون سرخانه دار چهار تنی:

جهت توزیع محصولات توسط شرکت و به دلیل فساد پذیری محصول همبرگر وجود ماشین سردخانه دار ضروری میباشد .خصوصاً آنکه ماشین سردخانه دار موجب افزایش توانایی شرکت درتوزیع محصولات درمحدوده ای وسیعتر،می گردد .و این نقش موثری در بازاریابی ورقابت شرکت درعرضه به موقع و سریع محصول به متقاضیان میباشد . بنابراین با احتساب هزینه های حمل و نقل و فروش کالا وملحوط دانستن کلیه سرمایه گذاریها وهزینه های مربوطه ، قیمت کالای عرضه شده بصورت «عمده فروشی» به عوامل توزیع محاسبه گردیده است .

بر این اساس یک دستگاه ماشین سردخانه دار چهار تنی به مبلغ ۶ میلیون رایل پیش بینی گردیده است .

(۱۲-۷-۳)- اثاثیه و لوازم اداری :

لوازم اداری مورد نیاز جهت یک واحد تولیدی با مشخصات ذکرشده بسیار محدود بوده  و در حد مواردذیل خلاصه می گردد:

-یک خط تلفن خارجی وچند خط داخلی

-ماشین های محاسبه دستی

-اثاثیه و لوازم اداری کارکنان (میزوصندلی ، فایل و …)

کل هزینه تامیناثاثیه ولوازم اداری برای یک واحد کوچک صنعتی با عنایت به حجم کاری معادل دو میلیون ریال مطابق شرایط تامین از تولید کنندگان فعال بر آورد می گردد .

(۸-۳)- محاسبه سطح زیربنا ومساحت زمین :

جهت تهیه محصول بهداشتی وب ا کیفیت مطلوب نیاز به سالن تولید ، انبار، تاسیسات ، تسهیلات رفاهی وبهداشتی مناسب می باشد .

در این  واحد به منمظور رعایت مهندسی بهداشت .سالم تولید .انبارها و ساختمان تاسیسات بصورت منسف و بعضا ایزوله شده هستند .

نکته قابل توجه در محاسبه سطح زیر بنا در هر قسمت توجه اکید به سهولت نظافت و شستشو و جلوگیری از ایجاد فضاهای مرده در قسمتهای مختلف بوده که در نهایت با رعایت موارد فوق میتوان موجب بهبود وضعیت بهداشت محیط واحد های مذکور گردید .

(۱-۸-۳)-مساحت سالن تولید:

مبنای محاسبه مساحت سالن تولید بر اساس ابعاد ماشین الات مساحت مواد اولیه ورودی و خروجی مانوراپراتور و ضریب پراکندگی (برای احتساب تردد سایر کارکنان سرویس دستگاهها در نظر گرفتن سوانح غیر مترقه و …) تعیین گردیده است .

مواد اولیه و افزودنی :

کیفیت  تمام محصولات غذایی به ویژه فراورده های گوشتی درارتباط با نوع و مییزان مواد اولیه آن می باشد .آگاهی از مشخصات مواد اولیه مصرفی نقش مهمی در جهت تهیه محصولی با کیفیت بر تر و نیز جانشینی مواد رقیب با یکدیگر دارد .

مواد اولیه مصرفی در تهیه همبرگر شامل گوشت ،آب ،آرد سویا،کلوتن ، آرد سوخاری،ادویه و چاشنیها و نمک بوده که توضیحات اجمالی پیرامون هر یک از این مواد در ادامه بحث آورد ه شده است .

گوشت :

گوشت عبارتست از مجموعه  بافتهای عضلانی ،پیوندی ،چربی و استخوانی که از لاشه حیوان ذبج شده به دست می آید . گوشت مصرفی در همبرگر بعنوان یکی از مواد اولیه اصلی و تامین کننده عمده پروتئین آن میباشد گوشت مورد استفاده از نوع قرمز بوده و اغلب به صورت گوشت منجمد گاو و یا گوساله است . گوشت به دو سکل لاشه منجمد و کارتنی تحویل کارخانه های همبرگر سازی می شود . نوع لاشه به دلیل داشتن استخوان و غضروف دارای  مقداری ضایعات است . میزان ضایعات این نوع گوشت از طرف سازمان گوشت کشور ۲۰ درصد در نظر گرفته میشود . اما نوع کارتنی منجمد به دلیل عدم دارا بودن استخوان ، در صورت اعمال روش صحیح آماده سازی فاقدضایعات و افت وزنی می باشد .

از آنجائیکه اغلب گوشت تحویلی به کارخانجات از نوع لاشه بوده و در ضمن قیمت گوشت خالص درهر دو نوع یکسان میباشد لذا در محاسبه گوشت موئرد نیاز گوشت لاشه در در نظر گرفته میشود (۳-۵-۲)-آب:

حدود ۵۰-۶۰در صد وزن همبرگر را رطوبت تشکیل میدهد اب موجود در محصول نهایی بواسطه رطوبت هر یک از مواد داولیه مصرفی به اضافه سویای خیس خورده میباشد . استفاده از اب در فرمولاسیون بعلت انحلال و اختلاط مناسب رمواد اولیه بوده و در ضمن موجب تردی محصول میشود .کاهش قیمت تمام شده از مهمترین فاکتور های اقتصادی افزودن اب میباشد.

سویا:

لوبیای سویا پس از استخراج روغن اندارای در صد زیادی پروتئین میباشد که پس از اماده سازی بعنوان ارد سویا به واحد های تولید فراوردههای گوشتی عرضه میگردد .ارد سویا با توجه به دارا بودن حدود ۵۰-۴۰درصد پروتئین بعنوان یک عامل افزاینده میزان پروتئین محسوب میگردد. علاوه بر این به سبب ظرفیت بالای جذب اب ارد سویا (۲تا۵/۲برابروزن سویا)درایجاد بافت مناسب همبرگر مؤثر میباشد .

با توجه به بستهبندی سویای تحویلی به کارخانه و نحوه استفاده از ان ضایعات این ماده و سایر مواد  پر کننده نا چیز میباشد.

گلوتن :

گلوتن نوعی پروتئین گیاهی است که علاوه بر بالا بردن میزان پروتئین همبرگر، موجب افزایش قوام و جذب آب در محصول می گردد . پودر کلوتن مورد استفاده در صنعت همبرگر سازی ، ضمن جذب آب موجب سهولت و ثبات کل پذیری قالبهای همبرگر می شود .

ادویه جات و چاشنیها:

یکی از مهمترین خصوصیات ارگانولپتیکی همبگر ، طعم و مزه آن می باشد ، برای تهیه محصولی ، با طعم ومزه مطلوب از انواع مختلف طعم دهنده های طبیعی استفاده می شود عمده ترین طعم دهنده های مصرفی در همبرگر سازی عبارتند از : نمک ،فلفل (قرمز ،سبز، سیاه) ، خردل و گشنیز

ضایعات مربوط به ادویه جات و چاشنیها ناچیز می باشد .

ماشین آلات و تجهیزات خط تولید :

فرآورده های غذایی دارای مصارف عمومی بوده و کییت بهداشتی و ارگانولپتیکی آنها یکی از مهمترین پارامترهای میزان مصرف آنها می باشد .کیفیت فراورده های غذایی در ارتباط مستقیم با کیفیت مواد اولیه ، فرایند تولید و تجهیزات خط تولید است . علاوه بر انتخاب بهترین روش تولید ومناسبترین مواد اولیه ، انتخاب ماشین آلات مدرن ، کار آمد و بهداشتی موجب می شود که مواد اولیه بطور مناسب با هم مخلوط شده وتماس دست کارگران با این مواد به حداقل ممکن برسد .

تجهیزات اساسی خط تولید همبرگر شامل گیوتین ، چرخ گوشت ، میکسر ، بلندر، همبرگرزن و بسته بندی واکیوم می باشد . تا چند سال قبل هیچیک از تجهیزات فوق در ایران ساخته نمی شد . منتهی اخیراً تعدادی ازسازندگان داخلی ماشین آلات ، تلاشهایی جهت مشابه سازی بعضی از دستگاهها انجام داده اند . درحال حاضر این نوع دستگاهها بطورعملی بکار گرفته نشده و نمیتوان درموردکیفیت و نیزطول عمرمفید آنها قضاوت نمود.

 با توجه به توضیحت فوق و نیز اهمیت فوق العاده رعایت نکات بهداشتی در امر تهیه همبرگر و عمومیت مصرف آن لازم است از دستگاههای مدرن و بهداشتی استفاده نمود .

در ادامه بحث  دستگاههای پیشنهادی شرکت دانمارکی اینترکول بعنوان نمونه آورده شده است . لازم به تذکر است که این دستگاهها توانایی تولید روزانه دو تن همبرگر را دارند . قیمتهای ارئه شده نیز با توجه به نوسانات بازارهای جهانی با تقریب ۱۰ درصد قابل استفاده می باشند .

البته در موقع انتخاب و خرید نهایی تجهیزات می توان با شرکتهای معتبر دیگر نیز مذاکره نمود و مناسب با تجهیزات و شرایط زمان مورد نظر دستگاهها ی مطلوب را خریداری نمود .

در خاتمه باید متذکر شدکه تجهیزاتی ه تکنولوژی پیچیده ای نداشته و بطور انبوه در ایران ساخته می شود ، از جمله میز قصابی و وچرخهای انتقال گوشت داتخلی درنظر گرفته شده اند .

مشخصات فنی ماشین آلات خط تولید :

مشخصات فنی تجهیزات تولید همبرگر متناسب با روش انتخابی –  ظرفیت واحد و کاتالوگهای شرکت اینترکول بیان گردیده است .

الف ) گیوتین :

این دستگاه جهت قطعه قطعه کردن  گوشتهای منجمد بی استخوان استفاده می شود و دارای ظرفیت و ابعاد گوناگون می باشد ،  اندازه گوشتهای قطعه شده به فاصله تیغهای گیوتین از یکدیگر بستگی دارد در  ضمن تیغه ها نیز از نوع فولاد ضد زنگ بسیار مقاوم است . ظرفیت گیوتین مورد استفاده در این واحد برابر ۲۵۰-۱۵۰ کیلو گرم درساعت و توان موتور مجهز به گیربکس آن ۵/۴ کیلو وات می باشد .

ب ) چر خ گوشت :

گوشت منجمد با استخوان ابتدا قضابی شده و سپس چرخ می شود . چرخ گوشتهائیکه درصنعت بکار برده می شوند مقاوم بوده و داری چندین تیغه و پنجره هستند. قطر سوراخهای صفحه مشبک چرخ گوشت بین ۱ تا ۲۰میلیمتر می باشد . چرخ گوشتهای ج دید مجهز به تجهیزاتی برای جدا نمودن غضروف و تکه های غیر قابل چرخ شدن هستند .

نکته قابل توجه این است که کلیه قطعات چرخ گوشت باید قابل پیاده کرن باشند تا براحتی بتوان آنهار ا شستشو و ضد عفونی کرد .

با توجه به ظرفیت دو تن در روز تولید همبرگر توان مصرفی آن معادل ۵/۷ کیلو وات بوده و چرخ گوشت مورد نظر مجهز به بالابر می باشد .

ج) میکسر- بلندر:

دستگاه میکسر- بلندر ، به عنوان یکی از مهمترین ماشین آلات خط تولید بحساب می آید . به وسیله این دستگاه خمیرنهایی همبرگر شامل کلیه مواد اولیه گوشتی وغیر گوشتی است ، تهیه می شود . این دستگاه شامل دو قسمت  مخلوط کردن مواد اولیه وچرخ مجدد میباشد درقسمت مخلوط کردن یک محفظه یاوان موجود بوده که در ان دو سفت که تیغه های مارپیچی بر وری آن نصب شده ، قرار دارد . قسمت چرخ مجدد نیز د قیقاً شبیه چرخ گوشت عمل می نماید .

آلیاژ مورد استفاده در این دستگاه تماماً از نوع فولاد ضد زنگ بوده و توان موتور آن  ۳ کیلو وات می باشد . علت کم بودن توان مورد نیاز این دستگاه نسبت به چرخ گوشت این است که دراین حالت مواد ورودی تا حدی خرد شده اند .

د) همبرگر زن :

همبرگرزن خمیر آماده شده توسط میکسر- بلندر را با توجه به قالب آن به۸ اشکال و اوزان مختلف تبدیل نموده و بطور اتوماتیک توس کاغذ مومی پوشش گذاری می کنند . نحوه کار دستگاه بدین صورت است که خمیر همبرگر درمحفظه ورودی آن ریخته شده و توسسط هوای فشرده و رفت و برگشت یک تیغه بشکل قالب دستگاه در می آید .

ظرفیت دستگاه همبرگر زن مورد استفاده حدود ۶۰-۳۰ قطعه ۱۰۰ گرمی در هر دقیقه و توان مصرفی ان درحدود سه کیلو وات می باشد .

در ضمن دستگاه همبرگر زن دارای یک نوار نقاله متحرک بوده که موجب حرکت قطعات همبرگر می شود .

ه) دستگاه انجماد سریع همبرگر:

با توجه به نقش مهم بسته بندی مناسب در طول مدت نگهداری و شرایط بهداشتی عرضه همبرگر بکارگیری بسته بندی واکیوم امری لازم می باشد . دستگاه مورد استفاده درواحد مورد نظر داری سرعت سریع۲ تا ۳ دور در دقیقه و توان پمپ خلاء آن ۸۵/۱ کیلو وات است .

جمع بندی و تعیین قیمت دستگاههای خط تولید همبرگر:

مشخصات فنی تجهیزات و قیمت هر یک در جدول(۶-۳) آورده شده است .

نقشه استقرار ماشین آلات در خط تولید :

جایگاه صحیح هریک از دستگاهها با عنایت به چگونگی انجام فرآیندورعایت اصول مهندسی صنایع در زمینه حداقل کارکنان ، سرویس دستگاهها ، اتفاقات ناگهانی ونیز بازدید ازکارخانجات مشابه تعیین گردیده است .

د) تجهیزات مورد نیاز برق رسانی و هزینه های سرمایه گذاری :

هزینه احداث پست برق ، خطوط انتقال و همچنین حق انشعاب برق موردنیاز از قرار هر کیلو وات ۴۰ هزار ریال بر اورد گردیده که با احتساب ۱۳۵ کیلو وات برق مورد نیاز ، حدود ۵۴۰۰ هزار ریال هزینه در بر خواهد داشت .

تجهیزات مربوطبه سردخانه ، میکسر- بلندر و نیز همبرگرزن همواره میبایست مشغول ارباشند در صورت قطع برق محصول و مواد اولیه فاسد شدنی از بین خواهند رفت بنابراین برای تامین برق مودرنیاز دستگاهها در هنگام قطع برق سراسری یک دستگاه دیزل ژنراتور ۶۰ کیلو وات درنظر گرفته می شود . هزینه تامین یک  دستگاه دیزل ژنراتور ۶۰ کیلووات باعنایت به نرخنامه های دولتی و سهمیه های ویژه صنایع حدود ۵/۲ میلیون ریال باهزینه نصب بر آورد می گردد . بنابراین کل سرمایه گذاری تاسیسات برق معادل ۵/۷ میلیون ریال خواهد شد .

تاسیسات آب :

آب در واحدهای صنایع غذایی به عنوان ماده او لیه ، برای شستشو انتقال حرارت و … مودر استفاده قرار می گیرد و نیازبه ویژگی خاصی نبوده و در حد مشخصات آب آشامیدنی لوله کشی شهری لازم و کافی است .

الف ) میزان آب مورد نیاز خط تولید (شامل فرمولاسیون و شستشو ):

بنابر فرمول ستادبسج اقتصادی ، میزان آب مورد مصرف در فرمول برابر ۲۲% است . با توجه به ظرفیت تولید ۲ تن درروز ، مقدار آب لازم روزانه حدود ۵۰۰ لیتر ، و در یک سال باربر ۱۳۵ متر مکعب می باشد .

مقدار آب لازم جهت عملیات شستشو ، تجهیزات و دستگاههای خط تولید با توجه به واحدهای مشابه باربر ۳ متر مکعب در روز و یا ۵۴۰ متر معب درسال می باشد .

ب ) آب مورد نیاز برای مصارف غیر تولیدی (بهداشتی و فضای سبز) :

میزان آب مورد نیاز بای مصارف غیر تولیدی ، به ازاء هر نفر پرسنل برابر ۳۰۰ لیتر درروز می باشد . از آنجائیکه تعداد پرسنل این واحد ۱۴ نفر درنظر گرفته شده ، مقدار آب لازم برای مصارف غیر تولیدی برابر ۱۱۳۵ متر مکعب درسال می باشد .

ج) تجهیزات مورد نیاز:

آب مورد نیاز در واحد تولید همبرگر، از طریق حفر یک حلقه چاه نیمه عمیق قابل تامین بوده و تجهیزات مورد نیازشامل تاسیسات پمپاژ ، منبع ذخیره هوایی ، سیستم تصفیه فیزیکی ، پمپ کلریناتور ( جهت تزریق کلر و ضد عفونی آب ) می باشد .

هزینه تامین و تجهیز کلیه امکانات تاسیساتی آب با عنایت به فهرست بهای سازمان برنامه و بودجه و نرخهای مورد قبول سازمانهای دولتی حدود ۳ میلیون ریال بر آورد می گردد .

تاسیسات سوخت رسانی :

به منظور تامین گرمایش ساختمانهای اداری و سالن تولید ، استحمام کارکنان و نیز شستشوی دستگاها از سیستم گرمایش مرکزی استفاده می شود .

سوخت مورد نیازدیگ آب گرم مربوطه بطور متوسط روزانه ۱۰۰ لیتر گازوئیل می باشد و همچنین یکصد لیتر گازوئیل جهت کامیون سردخانه دار و مینی بوس لازم می باشد . سوخت مورد نیاز وسائط نقلیه شامل یک دستگاه اتومبیل سواری و یک دستگاه وانت ۶۰ لیتر بنزین در نظر گرفته شده ا ست . سوخت ماشینهای حمل و نقل و وسائط نقلیه از جایگاههای فروش شرکت ملی نفت تامین می گردد .برای  ذخیره گازوئیل مورد نیاز سیستم گرمایش مرکزی از یک منبع ده هزار لیتری استفاده شده که هزینه خرید ، حمل و نصف آب با توجه به قیمتهای مخلوط (دولتی – آزاد ) حدود ۴۰۰ هزار ریال بر اورد می گردد .

(۶-۷-۳)- تاسیسات بخار:

با توجه به عدم انجام فرایند  پخت بر روی محصول نهایی ، بخار مرد نیاز نبوده ، لذا در این ط رتح هیچگونه تاسیسات بخار در نظر گرفته نشده است.

تاسیسات هوای فشرده :

تجهیزات خط تولید بصورت نا پیوسته عمل نموده و نیازی به کنترل مرکزی دستگاه ها نمی باشد . بنابراین تاسیسات هوای فشرده برای کنترل ابزار دقیبق در نظر گرفته نمی شود لازم به تذکر است که دستگاه همبرگرزنیاز به هوای فشرده داشته که تجهیزات مربوط به آن بر روی خود دستگاه نصب شده است .

تاسیسات رفع آلودگی :

واحد تولید همبرگر ایجاد هیچگونه آلودگی محیط زیست نمی کند برای گرفتن چربی آب حاصل ازشستشوی دستگاهها نیز در مسیر آن چربگیر قرار می دهند .

سایر تاسیسات عمومی :

علاوه بر تاسیسات عمومی ذکر شده هر واحد تولید همبرگر نیازبه تاسیسات سردخانه ، سرمایش ، گرمایش و اطفاء حریق داشته که ذیلاً توضیحات مربوط به هر یک از موارد فوق بیان می گردد :

قیمت فایل فقط ۳,۰۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پروژه کارافرینی طرح تولید همبرگر , طرح توجیهی تولید همبرگر , کارآفرینی طرح تولید همبرگر , دانلود پروژه طرح تولید همبرگر , دانلود کارآفرینی طرح تولید همبرگر , طرح توجیه فنی تولید همبرگر , توجیه اقتصادی طرح تولید همبرگر , طرح تولید همبرگر , تولید , همبرگر

[ad_2]
لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *