سرخط خبرها
خانه / علوم انسانی / مقاله در مورد آزادى در اندیشه امام خمینى(ره)

مقاله در مورد آزادى در اندیشه امام خمینى(ره)

دانلود رایگان مقاله در مورد آزادى در اندیشه امام خمینى(ره) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ مقاله در مورد آزادى در اندیشه امام خمینى(ره) “را از ایران فایل دانلود نمایید.

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل :Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت )   تعداد صفحه۲۰    آزادى در اندیشه امام خمینى(ره) ۱٫ امروزه آزادی در کنار مفاهیمی مانند جامعه مدنی و دموکراسی و نیز نحوه تعامل آن ها با دین, به مهم ترین سؤال و مشغله موجود در حوزه اندیشه سیاسی این مرز و بوم مبدل شده اند. بی تردید, آزادی در مفهوم امروزینش, مفهوم جدیدی است که سابقه ای در تاریخ اندیشه دینی ندارد; به دیگر سخن, ما نمی توانیم برای تحلیل چنین واژه ای از واژگان اختیار و یا حرّیت استفاده کنیم. آزادی فلسفی تحت عنوان اختیار و تفویض در مقابل جبر, از مباحث دیرین کلام و فلسفه اسلامی است. آزادی عرفانی که رهایی از تعلقات دنیوی است نیز در اندیشه عرفانی مسلمانان, سابقه ای طولانی دارد و بیش تر با عنوان حریت و آزادی مورد توجه قرار می گیرد. آزادی حقوقی با عنوان حرّ در مقابل عبد نیز گرچه در فرهنگ اسلامی, جایگاه اصیلی ندارد, اما با توجه به وجود (عبید) و (اماء) در عصر تشریع, مباحث متعددی را در آثار فقهی به خود اختصاص داده است. البته ممکن است کسی در تحلیل مفهوم آزادی, آن را مبتنی و یا حتی …

این محصول “مقاله در مورد آزادى در اندیشه امام خمینى(ره)  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

مقاله در مورد آزادی در اندیشه امام خمینی(ره) ,دانلودمقاله در مورد آزادی در اندیشه امام خمینی(ره) , آزادی در اندیشه امام خمینی(ره)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *