خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله نقش ارتباطات و مخابرات در توسعه کشورهای جهان سومی (فایل ورد)

دانلود مقاله نقش ارتباطات و مخابرات در توسعه کشورهای جهان سومی (فایل ورد)

دانلود رایگان دانلود مقاله نقش ارتباطات و مخابرات در توسعه کشورهای جهان سومی (فایل ورد) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله نقش ارتباطات و مخابرات در توسعه کشورهای جهان سومی (فایل ورد) “را از ایران فایل دانلود نمایید.

پس از جنگ جهانی دوم، موضوع توسعه کشورهای جهان سوم در ابعاد گوناگون، مورد توجه متفکران و اندیشمندان علوم اجتماعی قرار گرفت. در ابتدا تصور آنها این بود که وجود سرمایه و فناوری جدید برای توسعه کشورها کافی باشد. دلیل این رویکرد آن بود که توسعه، صرفاً معادل رشد اقتصادی قلمداد می ‏شد. بدین منظور، برنامه‏ هایی در سطح جهان به اجرا در آمد که هدف از آنها، کمک به توسعه وپیشرفت کشورهای جهان سوم بود. طولی نکشید که برنامه‏ ریزان غربی متوجه اشتباه خود در یکی دانستن “توسعه”و “بازسازی” شدند. به‌دنبال انتشار کتاب “رشد اقتصادی نو” اثر “کوزنتس” ‌( Cosenz ) در سال ۱۹۶۶، اقتصاد توسعه در مسیر دیگری قرار گرفت. او در کتاب خود متذکر شده بود که رشد اقتصادی، فقط زمانی امکان‏پذیر است که همراه با دگرگونی مداوم در ساخت اجتماعی یک ملت باشد. بدین‏سان، نهادها و ارزش‌های متناسب اجتماعی نیز برای تولید ضرورت دارند و باید آنها را در کنار کار، سرمایه و فناوری جزیی از داده‏های فراگرد تولید به حساب آورد. این امر، باعث شد که نظریه‏ پردازان توسع …

این محصول “دانلود مقاله نقش ارتباطات و مخابرات در توسعه کشورهای جهان سومی (فایل ورد)  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

جامعه, فرهنگ و اتباطات , مخابرات , دانلود مقاله , توسعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *