خانه / هنر و گرافیک / دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی

دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی

دانلود رایگان دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی “را از ایران فایل دانلود نمایید.

دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی

دانلود-مقاله-با-موضوع-رضا-عباسی-نقاش-توجیه-گرای-مکتب-اصفهان-و-رضا-عباسیدانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی که شامل ۱۲ صفحه میباشد:نوع فایل : Word چکیده :رضا عباسی از هنرمندان برجسته ی مکتب اصفهان ست. پیش از بررسی  ویژگی های آثار رضا عباسی، تو ضیحی مختصر در مفهوم مکتب در هنر لازم می باشد. مکتب در هنر به یک محیط جغرافیایی کفته می شود که گروهی از هنرمندان در آن محیط بع هم حشر و نشر دارند. مکتب اصفهان با تفاوت هایی که با سایر مکاتب هنری سده های هشتم یا یازدهم هجری دارد یکی از بارور ترین مکاتب هنری ست و، رضا عباسی در رأس آن، از نوابع هنر عصر صفویان به شمار می آید. او هنرمندی ست که سنت های هنری زمان خود را به کناری زده و به آفرینش آثاری کاملاً متفاوت می پردازد. ایتفاده از نسبت های زیاضی و نانعنول در زمان، طراحی نیرومند و واقعی گرا، رنگامیزی ساده و تخت، تکیه بر موضوع و کمتر پرداختن به زمینه، چهره سازی و چهره پدازی، درون گرایی و توجیه گرایی نیرومند و غیره… از ابداعات اوست او هنرمندی ست پیشگام که مورد بث مهری پژوهندگان زمان خود قرار گرفته است.کلید ـ واژه ها :مکتب اصفهان؛ رضا عباسی و مکاتب پیش از او؛ زیبایی شناسی رضا عباسی و ابداهات تازه ی او؛ رضا عباسی، نقاشِ طراح و چهره پرداز. مقدمه: شاید لازم باشد برای درک ویژگی های هنر ایران نخست اصطلاح مکتب را بررسی کنیم و سپس به ویژگی های آثار هنرمندان وابسته به یک مکتب بحث و گفتگو نماییم .ُاصطلاح « مکتب » را تاریخ هنرنویسان اروپایی و بویژه فرانسوی در مورد هنر سده های چهاردهم تا هفدهم به کار بردند ؛ در آغاز جریان های هنری ایران را  به نام حکومت های غالب بر ایران نام گذاری کردند، برای مثال ، اصطلاحات مکتب ایلخانی، مکتب تیموری ، و غیره، که به هیچ وجه در ارتباط با ادراک و مفهوم خودشان از « مکتب»  نبود. بزودی در صدد رفع این اشتباه بر آمدند و نام گذاری جریان های هنر ایران به نام شهرها و موقعیت های جغرافیایی انجام گرفت . واژه ی مکتب که  نخستین بار در قلمرو فلسفه و ادبیات به کار گرفته شد، شامل اندیشه یی غالب ست که گروهی از گروندگان به آن در باره ی آن بحث و گفتگو و مجادله دارند. در صورتی که در قلمرو هنر، مکتب به یک محیط جغرافیایی اطلاق شده و می شود که گروهی از هنرمندان درآن محیط با یکدیگر حشر و نشر دارند، برای مثال، گفته می شود مکتب پاریس، مکتب پاسیفیک، مکتب نیویورک،و حتی مکتب انگلستان با ایتالیا یا فرانسه…   رضا عباسی کیست ؟      رضا عباسیزیبایی شناسی رضا عباسی :نتیجه :

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله با موضوع رضا عباسی نقاش توجیه گرای-مکتب اصفهان و رضا عباسی  “توسط پورتال  ایران فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: ایران فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *