سرخط خبرها
خانه / علوم انسانی / دانلود تحقیق درباره تختی , پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران )

دانلود تحقیق درباره تختی , پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران )

دانلود رایگان دانلود تحقیق درباره تختی , پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران ) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود تحقیق درباره تختی , پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران ) “را از ایران فایل دانلود نمایید.

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: ۶   پهلوان ترک زبان معروف ایران پوریای ولی اولین کسی که ورزش ایران را به صورت سازمان یافته درآورد، «پوریای ولی» میباشد. پوریای ولی پهلوان، شاعر و عارف بزرگ ترک، در خوارزم ازبکستان و به روایتی در شهرهای گنجه و خوی متولد شده است. وی در حدود ۷۵۰ سال پیش، ورزش باستانی ایران را به شکل امروزی درآورد. ازبکها معتقدند که کشتی «کوراش» که ورزش ملی و سنتی ازبکستان به حساب می‌آید و از جایگاه ویژه جهانی برخوردار میباشد، توسط پوریای ولی بنیان‌گذاری شده است. شایان ذکر است که «پوریای ولی»، کشتی را از یک استاد تبریزی به نام «پهلوان شیر دل» (اصلان اوره‌ک) آموخته بود. در کتاب خطی “مرآت الشرق”  که شرح حال ۶۸۰ دانشمند شیعه قرنهای ۱۳و ۱۴ هجری قمری ذکر شده ، زندگینامه پهلوان پوریای ولی و وجود مزارش در گورستان “پیر ولی” خوی قید شده ،در این کتاب به سنگ قبر پوریای ولی هم اشاره شده و در عین سنگ نوشته ،قید شده است . در سنگ نوشته اسامی ۷ تن از اجداد پ …

این محصول “دانلود تحقیق درباره تختی , پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران )  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

تختی,پوریای ولی,دانلود تحقیق درمورد پوریای ولی,مقاله درباره پوریای ولی ( پهلوان ترک زبان معروف ایران ),افتخارات تختی,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *