خانه / فنی و مهندسی / خواص درمانی، آنتی اکسیدانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل

خواص درمانی، آنتی اکسیدانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل

دانلود رایگان خواص درمانی، آنتی اکسیدانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ خواص درمانی، آنتی اکسیدانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل “را از ایران فایل دانلود نمایید.

مقاله کامل Full Text تعداد صفحات : ۴ فرمت PDF چکیده زنجبیل یکی از ادویه های معروف مورد استفاده در انواع غذا ها و نوشیدنی ها که از سالیان دور به عنوان یک داروی گیاهی مورد استفاده بشر بوده است. زنجبیل دارای ترکیبات زیست فعال زیادی می باشد که از جمله این ترکیبات می توان به ۶ -جینجرول اشاره کرد که از عوامل اصلی تندی زنجبیل بوده و خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد توموری زنجبیل به آن مربوط می شود. از جمله نقش های زنجبیل و عصاره های آن می توان به محافظت در برابر سرطان و اثرات آنتی اکسیدانی اشاره کرد. همچنین از ترکیبات فنلی زنجبیل می توان به ۶ -جینجرول، ۶ -شوگااول و زینجرون نام برد که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند. ۶ -جینجرول و ۶ -شوگااول ساختار شیمیایی بسیار مشابهی دارند. می توان با درون پوشانی عصاره زنجبیل در سیستم های نانو حامل کلوئیدی از ترکیبات زیست فعال موجود در آن در برابر عوامل محیطی مانند نور، اکسیژن، اشعه و حرارت محافظت کرد. در این مقاله به برخی خواص آنتی اکسیدانی، درمانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال زنجبیل پرداخته شده است. کلمات کلیدی: زنجبیل , زیست فعال , اثرات درمانی …

این محصول “خواص درمانی، آنتی اکسیدانی و تغذیه ای ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل  “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:ایران فایل

زنجبیل , زیست فعال , اثرات درمانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *