خانه / sido / ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات

ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات
ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات

ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات دسته: مقالات ترجمه شده isi
بازدید: بار
فرمت فایل:
حجم فایل:
تعداد صفحات فایل:

رادارهای آب و هوایی برای اندازه­گیری توزیع فضایی و تکامل زمانی بارش در یک طیف گسترده­ای معمول هستند شبکه­ی رادار آب و هوای عملیاتی اروپا (رادار شبکه­ی EUMETNET OPERA، ۲) که کل اروپا را پوشش می دهد در حال حاضر از ۱۸۲ رادار تشکیل شده است که در باند S و C کار می­کنند این رادارها از اسکن بارش در ارتفاع کم

خرید

Advances in polarimetric X-band weather radar

پیشرفت­های انجام شده در رادار هواشناسی باند-X پلاریمتری

چکیده

در سال­های گذشته، استفاده از رادارهای هواشناسی باند-X برای کاربردهای خاص از جمله رادارهای شکاف-پرکن در زمین ناهموار توسط هواشناسان رادار و آب­شناسان در نظر گرفته شده است. با این­حال، مشاهدات رادار آب و هوایی باند-X دارای مشکل تضعیف بسیار بالا در زمان بارش باران در مقایسه با مشاهدات راداری باند-S یا C است که بصورت عملیاتی توسط خدمات هواشناسی استفاده می­شود. یک روش برای حل مساله­ی تضعیف استفاده از پلاریمتری رادار است. این رادار اندازه­گیری اختلاف فاز را میسر می­سازد یعنی اختلاف فاز بین پژواک­های رادار پلاریته-مشترک در پلاریزاسیون­های افقی و عمودی. در مورد پراکندگی رایلی، که در باند-X در حال حاضر در میزان بارش با حد متوسط ​​رخ می­دهد، اختلاف فاز تطبیق انتشار و مولفه­ی-بازگشتی است. بتازگی، نشان دادیم که می­توان اختلاف فاز را به مولفه­ی انتشار و پراکندگی بازگشتی تجزیه کرد، که منجر به دو حالت مشاهده­پذیر رادار آب و هوایی می­شود که مستقل از کالیبراسیون و تضعیف رادار است. در این مقاله نشان می­دهیم که با تجزیه­ی اختلاف فاز می­توان آن را برای بازیابی میکروفیزیکی در باران بکار برد. این روش را با استفاده از داده­های رادار آب و هوایی شبیه­سازی­شده براساس داده­هایی از IDRA رادار باند-X پلاریمتری دانشگاه فنی دلفت نشان می­دهیم [۱].

  1. ۱٫       مقدمه

رادارهای آب و هوایی برای اندازه­گیری توزیع فضایی و تکامل زمانی بارش در یک طیف گسترده­ای معمول هستند. شبکه­ی رادار آب و هوای عملیاتی اروپا (رادار شبکه­ی EUMETNET / OPERA، [۲]) که کل اروپا را پوشش می دهد در حال حاضر از ۱۸۲ رادار تشکیل شده است که در باند S و C کار می­کنند. این رادارها از اسکن بارش در ارتفاع کم

با رزولوشن مکانی و زمانی تا  در هر ۵ دقیقه پشتیبانی می­کنند. رزولوشن درشت در نتیجه­ی قرار دادن پراکنده­ی این رادارها، و راهبرد اسکن حجم است که برای پاسخگویی به نیازهای بسیاری از سهام­داران همانند پیش­بینی­ کننده­ های آب و هوایی و کسانیکه وضع کنونی آب و هوا را اعلام می­کنند، هواشناسان حمل و نقل هوایی، و آب­شناسان لازم است.

در سال­های اخیر، هواشناسان راداری از رادارهای آب و هوایی باند-X برای کاربردهای اختصاصی، کوتاه­برد (کمتر از۵۰ کیلومتر) همانند موارد زیر استفاده می­کنند:

  • رادارهای شکاف­پرکن در زمین­های دشوار مانند نواحی کوهستانی ([۳])،
  • برای بدست آوردن وضوح بالا از داده­های بارش در نواحی پر جمعیت شهری برای بهبود مدیریت آب شهری و پیش­بینی سیل ([۴]، [۵])،
  • برای بهبود پوشش راداری کم ارتفاع ([۶]).

جمع و جور بودن رادارهای آی و هوایی باند-X باعث می­شود حتی بتوان بخوبی آن­ها را در مناطق شهری نصب کرد. علاوه بر این، همچنین آن­ها در مقایسه با رادارهای آب و هوایی عملیاتی استاندارد دارای رزولوشن زمانی و مکانی بالاتری هستند که بخاطر پوشش محدوده­ی کاهش یافته و الزامات با دقت کم­تر بر روی راهبرد اسکن بخاطر کاربرد متمرکز آن­هاست.

با این وجود، مشکل باند-X برای مشاهده­ی بارش سطح بالاتر معنی­دار تضعیف توسط بارش است. بارش­ها به شکل­ رگبار با میزان بارش آنی بیشاز ۱۰۰ میلی­متر بر ساعت ممکن است حتی منجر به از بین رفتن کل سیگنال رادار چند کیلومتر شود. یک راه برای مقابله با مساله­ی تضعیف استفاده از رادارهای پلاریمتری در مبنای پلاریزاسیون افقی /  عمودی خطی است. چنین رادارهایی می­توانند بطور مستقیم فاز دیفرانسیلی، یعنی اختلاف فاز بین پژواک­های پلاریزه­ی مشترک در پلاریزاسیون افقی و عمودی را اندازه­گیری کنند. از آنجا که رژیم پراکندگی در باند-X ممکن است در حال حاضر در بارش متوسط غیررایلی باشد، اختلاف فاز نه تنها از فاز انتشار دیفرانسیلی تشکیل می­شود بلکه انطباق اختلاف فاز در انتشار و در پراکندگی-بازگشتی است. در [۷] روشی برای تجزیه­ی اختلاف فاز به مولفه­ی انتشار و پراکندگی بازگشتی آن پیشنهاد کردیم. هر دو مولفه، فاز انتشار دیفرانسیلی  و فاز پراکندگی معکوس دیفرانسیلی  مستقل از کالیبراسیون رادار هستند و دارای مشکل تضعیف سیگنال راداری نیستند مگر این که سیگنال کاملا از بین برود. علاوه بر این  و  به شکل منحصربفردی به توزیع اندازه­ی قطرات باران مرتبط هستند طوریکه می­توان آن­ها را برای بازیابی پارامترهای یک توزیع قطرات باران نمایی (RDSD) معکوس کرد.

خرید

برچسب ها : ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات , رادار هواشناسی , باندX پلاریمتری , ژواک­های رادار پلاریته , IDRA راداراین محصول “ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک دانلود زیر مراجعه کنید
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *