خانه / sido / ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات

ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات[ad_1]

ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات

ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات دسته: مقالات ترجمه شده isi
بازدید: بار
فرمت فایل:
حجم فایل:
تعداد صفحات فایل:

رادارهای آب و هوایی برای اندازه­گیری توزیع فضایی و تکامل زمانی بارش در یک طیف گسترده­ای معمول هستند شبکه­ی رادار آب و هوای عملیاتی اروپا (رادار شبکه­ی EUMETNET OPERA، ۲) که کل اروپا را پوشش می دهد در حال حاضر از ۱۸۲ رادار تشکیل شده است که در باند S و C کار می­کنند این رادارها از اسکن بارش در ارتفاع کم

خرید

Advances in polarimetric X-band weather radar

پیشرفت­های انجام شده در رادار هواشناسی باند-X پلاریمتری

چکیده

در سال­های گذشته، استفاده از رادارهای هواشناسی باند-X برای کاربردهای خاص از جمله رادارهای شکاف-پرکن در زمین ناهموار توسط هواشناسان رادار و آب­شناسان در نظر گرفته شده است. با این­حال، مشاهدات رادار آب و هوایی باند-X دارای مشکل تضعیف بسیار بالا در زمان بارش باران در مقایسه با مشاهدات راداری باند-S یا C است که بصورت عملیاتی توسط خدمات هواشناسی استفاده می­شود. یک روش برای حل مساله­ی تضعیف استفاده از پلاریمتری رادار است. این رادار اندازه­گیری اختلاف فاز را میسر می­سازد یعنی اختلاف فاز بین پژواک­های رادار پلاریته-مشترک در پلاریزاسیون­های افقی و عمودی. در مورد پراکندگی رایلی، که در باند-X در حال حاضر در میزان بارش با حد متوسط ​​رخ می­دهد، اختلاف فاز تطبیق انتشار و مولفه­ی-بازگشتی است. بتازگی، نشان دادیم که می­توان اختلاف فاز را به مولفه­ی انتشار و پراکندگی بازگشتی تجزیه کرد، که منجر به دو حالت مشاهده­پذیر رادار آب و هوایی می­شود که مستقل از کالیبراسیون و تضعیف رادار است. در این مقاله نشان می­دهیم که با تجزیه­ی اختلاف فاز می­توان آن را برای بازیابی میکروفیزیکی در باران بکار برد. این روش را با استفاده از داده­های رادار آب و هوایی شبیه­سازی­شده براساس داده­هایی از IDRA رادار باند-X پلاریمتری دانشگاه فنی دلفت نشان می­دهیم [۱].

  1. ۱٫       مقدمه

رادارهای آب و هوایی برای اندازه­گیری توزیع فضایی و تکامل زمانی بارش در یک طیف گسترده­ای معمول هستند. شبکه­ی رادار آب و هوای عملیاتی اروپا (رادار شبکه­ی EUMETNET / OPERA، [۲]) که کل اروپا را پوشش می دهد در حال حاضر از ۱۸۲ رادار تشکیل شده است که در باند S و C کار می­کنند. این رادارها از اسکن بارش در ارتفاع کم

با رزولوشن مکانی و زمانی تا  در هر ۵ دقیقه پشتیبانی می­کنند. رزولوشن درشت در نتیجه­ی قرار دادن پراکنده­ی این رادارها، و راهبرد اسکن حجم است که برای پاسخگویی به نیازهای بسیاری از سهام­داران همانند پیش­بینی­ کننده­ های آب و هوایی و کسانیکه وضع کنونی آب و هوا را اعلام می­کنند، هواشناسان حمل و نقل هوایی، و آب­شناسان لازم است.

در سال­های اخیر، هواشناسان راداری از رادارهای آب و هوایی باند-X برای کاربردهای اختصاصی، کوتاه­برد (کمتر از۵۰ کیلومتر) همانند موارد زیر استفاده می­کنند:

  • رادارهای شکاف­پرکن در زمین­های دشوار مانند نواحی کوهستانی ([۳])،
  • برای بدست آوردن وضوح بالا از داده­های بارش در نواحی پر جمعیت شهری برای بهبود مدیریت آب شهری و پیش­بینی سیل ([۴]، [۵])،
  • برای بهبود پوشش راداری کم ارتفاع ([۶]).

جمع و جور بودن رادارهای آی و هوایی باند-X باعث می­شود حتی بتوان بخوبی آن­ها را در مناطق شهری نصب کرد. علاوه بر این، همچنین آن­ها در مقایسه با رادارهای آب و هوایی عملیاتی استاندارد دارای رزولوشن زمانی و مکانی بالاتری هستند که بخاطر پوشش محدوده­ی کاهش یافته و الزامات با دقت کم­تر بر روی راهبرد اسکن بخاطر کاربرد متمرکز آن­هاست.

با این وجود، مشکل باند-X برای مشاهده­ی بارش سطح بالاتر معنی­دار تضعیف توسط بارش است. بارش­ها به شکل­ رگبار با میزان بارش آنی بیشاز ۱۰۰ میلی­متر بر ساعت ممکن است حتی منجر به از بین رفتن کل سیگنال رادار چند کیلومتر شود. یک راه برای مقابله با مساله­ی تضعیف استفاده از رادارهای پلاریمتری در مبنای پلاریزاسیون افقی /  عمودی خطی است. چنین رادارهایی می­توانند بطور مستقیم فاز دیفرانسیلی، یعنی اختلاف فاز بین پژواک­های پلاریزه­ی مشترک در پلاریزاسیون افقی و عمودی را اندازه­گیری کنند. از آنجا که رژیم پراکندگی در باند-X ممکن است در حال حاضر در بارش متوسط غیررایلی باشد، اختلاف فاز نه تنها از فاز انتشار دیفرانسیلی تشکیل می­شود بلکه انطباق اختلاف فاز در انتشار و در پراکندگی-بازگشتی است. در [۷] روشی برای تجزیه­ی اختلاف فاز به مولفه­ی انتشار و پراکندگی بازگشتی آن پیشنهاد کردیم. هر دو مولفه، فاز انتشار دیفرانسیلی  و فاز پراکندگی معکوس دیفرانسیلی  مستقل از کالیبراسیون رادار هستند و دارای مشکل تضعیف سیگنال راداری نیستند مگر این که سیگنال کاملا از بین برود. علاوه بر این  و  به شکل منحصربفردی به توزیع اندازه­ی قطرات باران مرتبط هستند طوریکه می­توان آن­ها را برای بازیابی پارامترهای یک توزیع قطرات باران نمایی (RDSD) معکوس کرد.

خرید

برچسب ها : ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات , رادار هواشناسی , باندX پلاریمتری , ژواک­های رادار پلاریته , IDRA رادار

[ad_2]


این محصول “ترجمه مقاله یک روش جدید برای بازآرایی سیستم توزیع به منظور مینیمم کردن تلفات “توسط پورتال ایران فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک دانلود زیر مراجعه کنید
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *