خانه / عمران / بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک

بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک

دانلود رایگان بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک “را از ایران فایل دانلود نمایید.

بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک

بررسی-الگوی-آسیب-در-سدهای-بتنی-وزنی-تحت-اثر-زلزله-های-میدان-دور-و-نزدیک بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک  Fulltext  نویسند‌گان: [ جواد حاجی حسینی ] – دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی دانشگاه زنجان[ جواد مرادلو ] – استادیارگروه مهندسی عمران دانشگاه زنجان[ رضا تاری نژآد ] – استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز خلاصه مقاله: سدهای بتنی وزنی به لحاظ جنبه های اقتصادی ، فنی ، زیست محیطی ، اجتماعی و سیاسی جزو سازه های بسیار مهم می باشند. لذا لازم است جهت طراحی و کنترل پایداری از همه جوانب به دقت مورد بررسی قرار گیرند. بررسی ایمنی این سازه ها به خصوص در شرایط بارگذاری شدید همانند زمین لرزه در مقیاسMCLموجب نگرانی عمده بوده و بررسی رفتار غیرخطی این سازه ها با احتساب اندرکنشهای مختلف با آب و پی نیازمند مطالعات بیشتری است. تاکنون مطالعات متعددی بر روی طراحی و کنترل پایداری سدهای بتنی وزنی بر اساس فرضیات مختلف صورت گرفته است. ماهیت و نحوه اعمال نیرو در رکوردهای میدان دور و نزدیک زلزله بر سازه ها متفاوت بوده و سازه های مختلف در برابر هریک از انواع رکوردهای مذکور رفتار متفاوتی دارند. یکی از مسائلی که کمتر در مورد سدهای بتنی وزنی بررسی شده است ، مسئله رفتار این گونه سدها در برابر زلزله های میدان نزدیک و میدان دور می باشد. در این مقاله ابتدا معیارهای مختلف تقسیم بندی زلزله های میدان نزدیک و دور مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس این معیارها دو رکورد زمین لرزه میدان دور و نزدیک انتخاب گردیده اند. سد کوینا که تحت زمین لرزه سال ۱۹۶۷ مورد آسیب و ترک خوردگی قرار گرفت به عنوان مطالعه موردی انتخاب شده است. رفتار غیرخطی سد کوینا تحت تاثیر رکوردهای انتخاب شده تحلیل شده است. در تحلیلها پی سد صلب فرض شده و اندرکنش دینامیکی سد و مخزن لحاظ شده است. رفتار غیر خطی بتن با دیدگاه ترک پخشی مدل شده است. در نهایت تفاوت الگوی خرابی و آسیب در هر دو تحلیل بررسی شده است کلمات کلیدی: ترک پخشی ، تحلیل غیرخطی ، سد بتنی وزنی ، زمین لرزه میدان نزدیک ، اندرکنش آب و سازه

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “بررسی الگوی آسیب در سدهای بتنی وزنی تحت اثر زلزله های میدان دور و نزدیک  “توسط پورتال  ایران فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: ایران فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *